ژانر کودک همچنان در سایه بی سرمایگی تاریخ : شنبه، 8 تير ماه ، 1398
موضوع : چهره هفته


فرزاد اژدری معتقد است ،سرمایه‌گذاران به سینمای کودک اعتماد ندارند!

فوژان نیوز:فرزاد اژدری کارگردان و تهیه‌کننده سینما معتقد است افت تولید در سینمای کودک ،نبود سرمایه گذار در این ژانر است.

www.fozhannews.ir/به گزارش فوژان نیوز،فرزاد اژدری تهیه‌کننده و کارگردان سینما در گفتگویی با اشاره به وضعیت تولید فیلم‌های سینمایی حوزه کودک و نوجوان گفت: متاسفانه شرایط تولید در سینمای کودک و نوجوان اصلاً مناسب نیست و کمتر کسی حاضر می‌شود در این زمینه سرمایه‌گذاری کند. در حال حاضر تنها عده‌ای از سینماگران بنا به دلایلی فرصت تولید پیدا می‌کنند و ما باید گوشه‌ای نشسته و آن‌ها را تشویق کنیم.

 وی درباره فعالیت‌های تازه خود در این زمینه هم بیان کرد: ۲ پروژه سینمایی در دست دارم و تصمیم داشتم یکی از این ۲ را جلوی دوربین ببرم اما متاسفانه هنوز سرمایه‌گذار مناسب برای این پروژه‌ها پیدا نکرده‌ام. هرچند پیش از این اعلام شده بود که شرایط لازم برای بهبود اکران فیلم‌های کودک و نوجوان فراهم می‌شود اما همچنان سرمایه‌گذاری در این زمینه بسیار اندک است.

این کارگردان سینمای کودک درباره دلایلی که موجب شده‌است سرمایه‌گذاران روی سینمای کودک و نوجوان سرمایه گذاری نکنند، توضیح داد: یکی از دلایلی که سبب می‌شود سرمایه گذاران به این سینما فکر نکنند شاید این باشد که معتقدند این فیلم‌ها فروش چندانی ندارد و نمی‌تواند بازگشت سرمایه مناسبی داشته باشد.

وی تاکید کرد: کودکان و نوجوانان ما نیازمند فیلم‌های متناسب با شرایط سنی خود هستند و اگر این خوراک برای آن‌ها تامین نشود به سمت موارد ممنوعه می‌روند. این در حالی است که کارگردان و نویسنده حرفه‌ای در سینمای ایران کم نیست و با این وجود بازهم سرمایه‌گذار مناسب وجود ندارد. کارگردان «عملیات مهدکودک» ادامه داد: مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان نیز متشکل از کارگردانان سینمای کودک و نوجوان است و ما در این مرکز تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم اعلام حضور کرده و صدای خود را به گوش مسئولان برسانیم.

اژدری در پایان گفت: اعضای این مرکز نزدیک به ۷۰ نفر هستند که نسبت به سینمای کودک و نوجوان نگاه تازه‌ای دارند و امیدواریم که بتوانیم شرایط مناسبی را برای توسعه سینما کودک و نوجوان فراهم کنیم.


منبع این مقاله : اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز
www.fozhannews.com

آدرس این مطلب :
www.fozhannews.com/modules.php?name=News&file=article&sid=1446