آخرین آمار گیشه فیلم‌های روی پرده تاریخ : جمعه، 19 دي ماه ، 1393
موضوع : فوژان نیوز


آخرین آمار گیشه فیلم‌های روی پرده به روایت دفاتر پخش
«چند متر مکعب عشق» 140 میلیونی شد

خبرگزاری فوژان:فیلم سینمایی «شیار 143» ساخته نرگس آبیار با فروشی بالغ بر 3 میلیارد تومان در صدر گیشه سینماهای کشور قرار دارد و همچنین فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» نیز طی 20 روز نمایش به فروش 140 میلیون تومانی رسید.

به گزارش رسیده، در پی اعلام هفتگی گیشه فیلم‌های روی پرده و در حال اکران فیلم سینمایی «شیار 143» ساخته نرگس آبیار تا پایان روز پنجشنبه 18 دی ماه به فروش 3 میلیارد و 370 میلیون تومانی دست یافت.

امیر قطبی مدیر پخش موسسه فیملیران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس فروش این فیلم را در تهران 1 میلیارد و 470 میلیون تومان و در شهرستان 1 میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد.

«شیار 143» 54 روز است که به سرگروهی سینما آزادی در حال اکران است و 75 سینما در اختیار دارد.

فیلم سینمایی «آنچه مردان درباره زنان نمی‌دانند» ساخته قربان محمدپور هم که 45 روز است روی پرده سینماهای کشور قرار دارد تا پایان روز پنجشنبه 18 دی ماه به فروش 1 میلیارد و 150 میلیون تومانی دست یافت.

این در حالی است که فیلم محمدپور در تهران 770 میلیون تومان و در شهرستان 380 میلیون تومان از گیشه را به خود اختصاص داده است در حال حاضر 45 سینما ذر اختیار دارد.

غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری نیز فروش فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» ساخته جمشید محمودی را طی روزهای چهارشنبه 4 و نیم میلیون تومان و پنجشنبه 8 میلیون و 100 هزار تومان اعلام کرد.

این فیلم 20 روز است در گروه آزاد سینماهای کشور به نمایش در آمده است و به این ترتیب مجموع فروش «چند متر مکعب عشق» تاکنون 140 میلیون تومان بوده است.

اما فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» ساخته سیدجلال دهقانی اشکذری طی روزهای چهارشنبه 2 و نیم میلیون تومان و پنجشنبه 4 میلیون 500 هزار تومان به فروش رسیده است و مجموع فروش این فیلم 40 میلیون است که طی 16 روز نمایش بدست آمده است.

سرگروه «خانه ای کنار ابرها» سینما استقلال است و در حال حاضر نیز 6 سینما در اختیار دارد.

مهدی صباغ‌زاده مدیرعامل «نیمروز فیلم» نیز در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس گیشه فیلم سینمایی «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی عباس رافعی را 15 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و گفت: 17 روز از نمایش این فیلم می‌گذرد و در حال حاضر 3 سالن سینما در اختیار دارد.

سعید خانی مدیر پخش موسسه نسیم صبا هم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس فروش فیلم سینمایی «سیزده» ساخته هومن سیدی را طی مدت 9 روز نمایش در 13 سینما 65 میلیون تومان در تهران اعلام کرد.

وی افزود: شب گذشته نیز در یک فروش خوب این فیلم توانست 12 میلیون تومان از گیشه را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است، اکران شهرستان‌های فیلم سینمایی «سیزده» در شهرهای گرگان، مشهد و رفسنجان به تازگی آغاز شده است.
منبع این مقاله : اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز
www.fozhannews.com

آدرس این مطلب :
www.fozhannews.com/modules.php?name=News&file=article&sid=889