اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز  
  Create an account
منوی اصلی
مطالب خبرگزاری
بخش خبری
دیگر بخشها
امکانات سایت
تماس با ما
درباره ما
جستجو


روی آگهی کیلک کنید

 فراخوان بازیگری

پیغام کوتاه

فقط کاربران عضو سايت ميتوانند پيغام کوتاه ارسال نمايند لطفا وارد سيستم شويد يا اينکه عضو شويد.
نظرسنجی
برترين هاي ماه از نظر شما:

فیلم:شبی که ماه .-نرگس آبی ار
فیلم:قصر شیرین -میر کریمی
فیلم:سرخ پوست -نیما جاویدی
بازیگر:حامد بهدادم-قصر شیری
بازیگر:الناز شاکردوست -ماه .
بازیگر:هوتن شکیبا -ماه....
بازیگر:نویدمحمدزاده-سرخپوسنتایج
نظرسنجی ها

تعداد آراء 653
محصول فوژان فيلم
فوژان فیلم

محصول فوژان فيلم
محصول فوژان فيلم
AIFIC

آیفیک

محصول فوژان فيلم
اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز: فوژان نیوز

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

مقایسه تطبیقی پروانه‌های ساخت صادر شده 94

0

کفه سنگین فیلم‌اولی‌های 94 تنها با 2 فیلم

خبرگراری فوژان:با مقایسه تطبیقی پروانه‌های ساخت صادر شده در بهار 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 متوجه می‌شویم که در تعداد پروانه‌های ساخت با کاهش مواجه‌بودیم اما صدور 2 پروانه ساخت فیلم اولی در این فصل باعث شد تا اوضاع نسبت به سال 93 بهتر باشد.

به گزارش رسیده،در حالی آخرین روز بهار 94 را سپری می‌کنیم که اخبار تولید در سینمای ایران همچنان برای هالی رسانه و مخاطبان جذاب است. بخشی از رونق تولید در سینما جدای از بحث فروش و امنیت سرمایه‌گذاری به تعداد پروانه‌های ساخت صادر شده برمی‌گردد که با نگاهی تطبیقی به پروانه‌های ساخت 94 و 93 شاهد هستیم که اگرچه در بهار 94 با کاهش در تعداد مواجه بوده‌ایم اما صدور 2 پروانه ساخت فیلم اولی باعث شد تا اوضاع در این مدت به مراتب بهتر از مدت مشابه سال 93 باشد.

براساس این گزارش، به طور کلی در بهار سال 93، 14 فیلم سینمایی موفق به دریافت مجوز ساخت شدند اما نکته قابل تامل این است که در اولین فصل بهار 93 هیچ فیلم اولی مجوز ساخت نگرفت در حالی که از مجموع 9 فیلمی که در بهار 94 پروانه ساخت گرفتند 2 فیلم اولی نیز دیده می‌شود.

نخستین پروانه ساخت سال 93 در تاریخ 3 اردیهبشت ماه صادر شد که در این روز «یک داستان اخلاقی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد علی سجادی، «آسمان آبی مادرم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی‌تن، «جزیره رنگین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی خسرو سینایی و «رویای من برزیل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدحسین لطیفی از سازمان سینمایی مجوز ساخت دریافت کردند. در بهار 93 در مجموع 14 فیلم‌ «یک داستان اخلاقی» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد علی سجادی،«آسمان آبی مادرم» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی علی قوی تن،«جزیره رنگین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی خسرو سینایی، «رویای من برزیل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدحسین لطیفی، «سایه‌ات را قاب می‌گیرم» نوشته علیرضا معتمدی به تهیه کنندگی هدیه تهرانی و به کارگردانی ابراهیم شیبانی،«تصویرم در آینه نیست» نوشته مهرنوش عبدی به تهیه‌کنندگی داریوش بابائیان و به کارگردانی محمدرضا خاکی،«مبارک» نوشته بهروز واثقی ،به تهیه کنندگی علی نجفی امامی و به کارگردانی محمدرضا نجفی، «مذاکرات مستقیم آقای عبدی» نوشته علی شاه حاتمی به تهیه کنندگی جلال چاوشیان و به کارگرانی علی شاه حاتمی،«خاطرات شمال» نوشته علیرضا محمودی،به تهیه کنندگی محسن مسافر چی و به کارگردانی هوشنگ درویش پور،«مجانی» به نویسندگی ،تهیه کنندگی و کارگردانی محسن محسنی نسب، «شانس،عشق،تصادف» نوشته پیمان حمیدی، به تهیه کنندگی حسین فرحبخش و به کارگرانی آرش معیریان،«مشرف به کوچه بی نام» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی هاتف علیمردانی،«سرقت مردان خاکستری» به نویسندگی و کارگردانی امیر شهاب رضویان و تهیه کنندگی ناهید دل آگاه و «سایه» به نویسندگی سیروس رنجبر و کارگردانی مسعود نوابی و تهیه کنندگی بهنام شهیدی پروانه ساخت گرفتند که تنها 7 فیلم «آسمان آبی مادرم»، «جزیره رنگین»، «مبارک»، «مذاکرات مستقیم آقای عبدی»، «شانس،عشق،تصادف»، «مشرف به کوچه بی نام»(کوچه بی‌نام)، «سرقت مردان خاکستری» ساخته شدند و با جستجو درباره تولید 7 فیلم دیگر متوجه می‌شویم که تولید برخی از آنها در همان روزهای نخست صدور پروانه ساخت به دلیل فراهم نشدن سرمایه لازم منتفی شده است.

اما نخستین پروانه ساخت سال 94 در تاریخ 23 اردیبهشت صادر شده که در این تاریخ مسعود کرامتی، علی ژکان،«الفیدا» حسن نجفی و ابراهیم حاتمی‌کیا 4 کارگردان با تجربه‌ای هستند مجوز ساخت گرفتند که تنها پیش تولید هجدهمین فیلم حاتمی‌کیا به صورت جدی در حال انجام است. اما بهار 94 نیز شاهد شاهد صدور پروانه ساخت برای 9 فیلم «خاله قورباغه» به تهیه کنندگی فرشته طائرپور و کارگردانی مسعود کرامتی ،«و حتی یک کلمه هم نگفت» به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی و تهیه کنندگی علی ژکان،«الفیدا» به نویسندگی و کارگردانی حسن نجفی و تهیه کنندگی سید سعید سیدزاده، «بادیگارد» به نویسندگی ،کارگردانی و تهیه کنندگی ابراهیم حاتمی‌کیا، «نام من عشق است» به تهیه کنندگی و کارگردانی ناصر قهرمانی، «خانم بزرگ‌ها» به کارگردانی مسعود رشیدی و تهیه کنندگی جاوید خوشدل، «آه ای عبد الحلیم» به تهیه کنندگی فاطمه ابوالقاسمی و نویسندگی و کارگردانی احسان عبدی پور، «ربوده شده»به تهیه کنندگی جواد نوروز بیگی و نویسندگی و کارگردانی بیژن میرباقری، «تمرینی برای یک اجرا» به تهیه کنندگی، کارگردانی و نویسندگی محمدعلی سجادی بوده‌ایم که هرچند به لحاظ کمی کاهش داشته اما صدور 2 پروانه ساخت اولی باعث تمایز بهار 94 نسبت به بهار 93 شده است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : يكشنبه، 31 خرداد ماه ، 1394 (1120 مشاهده)
article912.html

اختتامیه پنجمین جشنواره فیلم شهر

0

اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد.

 خبرگزاری فوژان: اختتامیه پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر آغاز شد

به گزارش رسیده آیین اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر با حضور محمد باقر قالیباف «شهردار تهران»، محمود صلاحی «رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران»، تعدادی از سفیران و رایزن های فرهنگی کشورهای مختلف و تعدادی از چهره های برجسته و شناخته شده سینما در برج میلاد آغاز شد.

بر پایه این گزارش؛ داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران؛ برگزیدگان را از میان فیلم‌های

 امروز (به تهیه کنندگی و کارگردانی رضا میرکریمی،

«چهارشنبه 19 اردیبهشت» به تهیه کنندگی علی جلیلوند و کارگردانی وحید جلیلوند،

«دربند» (به تهیه کنندگی امیر سماواتی و کارگردانی پرویز شهبازی،

«رخ دیوانه» به تهیه‌کنندگی بیتا منصوری و کارگردانی ابوالحسن داوودی،

«شیفت شب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی نیکی کریمی،

«نارنجی پوش» به تهیه کنندگی و کارگردانی داریوش مهرجویی برگزیدگان خود را انتخاب کرده‌اند

و تا پایان برگزاری این مراسم تندیس انجمن منتقدان به فیلم برگزیده اهدا خواهد شد. جشنواره بین المللی فیلم شهر که از 3 خرداد ماه در بخش های مختلفی با عنوان مسابقه سینمای ایران، بین الملل، آثار بلند ویئویی، مستند، مسابقه فیلم های کوتاه و....آغاز به کار کرده بود تا پایان امشب 12 خرداد ماه با معرفی آثار برگزیده به کار خود پایان می‌دهد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : پنجشنبه، 14 خرداد ماه ، 1394 (1193 مشاهده)
article907.html

"زن ها خاموش نیستن!"کلید می خورد!

10

"زن ها خاموش نیستن!" کلید می خورد!

 

خبرگزاری فوژان:با پایان نگارش فیلمنامه"زن ها خاموش نیستن!" به نویسندگی وکارگردانی فرید ولی زاده و تهیه کنندگی موسسه فوژان فیلم ، همزمان با درخواست پروانه ساخت این فیلم وارد مرحله پبش تولید شده وتا اوایل مرداد ماه این فیلم جلوی دوربین میرود.

 

سعید گلزار روایط عمومی پروژه اعلام کرد: فیلمنامه "زن ها خاموش نیستن!" بر اساس روایتی رئال باموضوع اجتماعی با پرداخت جدید و متفاوتی به حقوق زنان درجامعه می پردازد و در حال حاضر نگارش فیلم نامه با برسی کارشناسان حقوقی به پایان رسیده تابا صدور پروانه ساخت این فیلم برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده گردد.

 لازم به ذکر است : بجز بازیگر نفش اصلی زن فیلم اکثر بازیگران وعوامل فیلم نیز از چهره های شناخته شده سینما خواهند بود. همچنین این فیلم بعد از فیلم های بلند ویدیویی "کمپ" و کارگردانی مشترک "تنها تر از من" ،سومین تجربه فیلمسازی این بازیگر در مقام کارگردانی و اولین تجربه ساخت فیلم سینمایی فرید ولی زاده در مقام کارگردان است که برای حضور در جشنواره فجر امسال آماده می شود .

تا کنون حضور محسن ملکی بعنوان طراح گریم ،آرش صادقی بعنوان عکاس ،محمد راستگوبعنوان مدیر تولید این پروژه ،مسجل گشته است و در هفته های آینده سایر عوامل نیز به گروه ساخت اضافه خواهند شد.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 19 ارديبهشت ماه ، 1394 (2444 مشاهده)
article899.html

گزارش فروش فيلمهای روی پرده

0

اولين آمار فروش «من ديه گو مارادونا هستم»؛ شايد وقتی ديگر!

 

خبرگزاری فوژان: «ايرانبرگر» و «رخ ديوانه» ميلياردیهای خوشبخت در حالی فيلم سينمايی «من ديه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی از چهارشنبه در ۱۲ سالن در شهرهای بزرگ نمايش خود را آغاز کرده است که دفتر پخش فيلم ارائه آمار فروش را به زمان ديگری موکول کرده است.

 به گزارش رسیده،فيلمهای اکران نوروزی هنوز بر پرده سينماها جا خوش کردهاند و همين امر باعث شده است که فيلمهای اکران دوم نوروزی فرصتی برای عرض اندام نداشته باشند. در این ميان فيلم «ایران برگر» (جعفری جوزانی) و «رخ دیوانه» (ابوالحسن داوودی) همچنان با فروش خوبی مواجه هستند. با تصویب شورای صنفی نمایش اکران آزاد از نيمه اول سال امکان پذیر شد و از این فرصت دفتر پخش فيلميران استفاده کرد.

 اميرقطبی مدیر فروش پخش فيلميران در گفت و گو یی فروش «ایران برگر» را همچنان خوب ارزیابی کرد و گفت: این فيلم شب گذشته (17 اردیبهشت) با فروش 62 ميليون تومان در تهران مواجه شد و جمع فروش فيلم در تهران به 2 ميليارد و 650 ميليون تومان رسيد و در شهرستان ها با فروش 1 ميليارد و 700 ميليون تومانی روبرو شده است. وی ادامه داد: جمع فروش فيلم به 4 ميليارد و 350 ميليون تومان رسيده است. قطبی در ادامه به فروش «قصه ها» اشاره کرد و گفت: فيلم از روز چهارشنبه با 9 سينما در گروه آزاد بر پرده سينماها رفت و ظرف این دو روز 56 ميليون تومان فروش داشته است. دفتر پخش هدایت فيلم نيز درباره آمار فروش «رخ دیوانه» گفت: فيلم در تهران با فروش 1 ميليارد و 730 ميليون تومان مواجه شده است و شهرستان ها به فروش 850 ميليون تومان دست یافته است. «رخ دیوانه» در تهران 29 سينما در اختيار دارد که شب گذشته با فروش 30 ميليون تومان در تهران روبرو شد و در شهرستانها فيلم 39 سينما در اختيار دارد. فيلم سينمایی «من دیه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی نيز از روز چهارشنبه در 12 سالن سينما در شهرستانهای بزرگ به نمایش درآمد. دفتر قاب آسمان اعلام فروش فيلم را به زمان دیگری موکول کرد

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 19 ارديبهشت ماه ، 1394 (1257 مشاهده)
article898.html

حتمال افزایش 20 درصدی بلیت

5

حتمال افزایش 20 درصدی بلیت از نوروز سینما رفتن در سال 94 چقدر هزینه دارد؟

خبرگزاری فوژان ر شرایطی که دو سال متمادی است که قیمت بلیت سالن های سینما افزایش نیافته است، شاهد افزایش قیمت بلیت سینماها در نوروز 94 خواهیم بود. به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، دو سال متمادی است که قیمت سالن‌های سینما افزایش نیافته است. با توجه به فروش خوب فیلم‌ها در نوروز سال 93 و افزایش مخاطب قیمت بلیت سینماها افزایش قیمت در نوروز 1394 خواهد داشت.

خبرگزاری فارس: سینما رفتن در سال 94 چقدر هزینه دارد؟

به گزارش رسیده،هزینه های نگهداری سالن های سینما افزایش یافته است و با تجهیز سالن ها به سیستم دیجیتال این هزینه‌ها تفاوت خواهد داشت از سوی دیگر قیمت حاملان انرژی هم افزایش داشته است اما در دو سال اخیر قیمت بلیت سینما هیچ افزایشی نداشته است این درحالی است که تهیه کنندگان و سینماداران به دلیل افزایش قیمت تولید و نگهداری سالن مصر هستند تا قیمت بلیت سالن های سینما افزایش یابد. در حال حاضر قیمت بلیت در سینماهای مدرن 6500 تومان، سینماهای ممتاز 5500 تومان، درجه یک 4500 تومان و درجه دو 3500 تومان است و با تمهیداتی که اندیشیده شده احتمالاً قیمت بلیت با افزایش 20 درصدی همراه خواهد شد و افزایش قیمت در نوروز 1394 اجرایی می شود. به نظر می رسد اگر رویه‌ای که در جشنواره فیلم فجر اتفاق افتاد در مورد تمام ایام سال لحاظ شود می تواند موفق عمل کند و مخاطب هم به درستی از سالن های سینما بهره ببرد و دیدن فیلم را تنها معطوف به شبکه نمایش خانگی نکند. در جشنواره فیلم فجر قیمت بلیت ها در سالن های مدرن با سالن درجه یک و ممتاز همچنین مناطق مختلف تفاوت داشت. این برنامه‌ریزی توجه مخاطبین سینما را به خود جلب کرد و باعث شد مخاطب از سالن‌های سینما در مناطق مختلف استفاده کند و از همه ظرفیت ها در ایام جشنواره استفاده شد. اگر تدبیری اندیشیده شود تا در ایام سال روزهای شنبه تا چهارشنبه قیمت بلیت با دو روز آخر هفته متفاوت باشد، افزایش قیمت بر روی ریزش مخاطب تاثیرگذار نخواهد داشت. اما اگر بدون توجه و بی برنامه قیمت بلیت سینماها افزایش یابد ممکن است برروی مخاطبین تاثیرگذار باشد و بار دیگر شاهد قهرمخاطب با سالن های سینما باشیم.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 22 فروردين ماه ، 1394 (1371 مشاهده)
article895.html

اکران عزتمندفیلم «محمد(ص)»

0

بایدها و نبایدهای اکران عزتمند و موفق فیلم «محمد(ص)»

خبرگزاری فوژان:چند سالی است نه تنها ایرانی‌ها بلکه جهانیان و علی الاقل مسلمانان با تمام هجمه‌های ناجوانمردانه منتظرند تا فیلم «محمد(ص)» مجیدی را ببینند اما سوال این است که حضور جهانی این فیلم در ابعاد اکران و جشنواره‌ای باید چگونه باشد.

 لوگو فیلم محمد رسول الله مجید مجیدی

 فارس ـ سجاد اسلامیان: چند سالی است نه تنها ایرانی‌ها بلکه جهانیان و علی الاقل مسلمانان با تمام هجمه‌های ناجوانمردانه منتظرند تا فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی رخ بر پرده نقره‌ای بکشد. این فیلم اما نهایتا برای عده‌ای از اصحاب هنر و رسانه در پایان روزهای جشنواره فجر سی‌وسوم اکران شد و به گواه آنان چنین خدشه‌هایی وارد نشده و نگرانی‌ها برطرف شده است. پس از آن و در پایان سال 93 خبری آمد که می‌گفت: مجید مجیدی کارگردان و محمد مهدی حیدریان مدیر پروژه فیلم محمد رسول الله (ص) خبر از تلاش برای اکران مناسب داخل و خارج فیلم داده‌اند. اما تلاش برای حضور جهانی فیلم «محمد(ص)» مجیدی پیش از جشنواره فجر آغاز شده بود آن هم در بعد جشنواره‌ای؛ قرار بود فیلم به جشنواره بین‌المللی برلین برود که نه به دلایل سیاسی که به دلایل فنی از این حضور بازماند. مجیدی همان زمان به روزنامه شرق گفته بود: قرار بود فیلم در این جشنواره حضور داشته باشد با‌این‌حال از آنجا که کار میکس تمام نشده بود این اتفاق نیفتاد و فیلم از بخش رقابت بازماند. مباحث سیاسی در غیبت فیلم در جشنواره برلین دخیل نبوده است. گویا دستی از غیب فیلمی که درباره پیامبر اکرم(ص) ساخته شده را از حضور در جشنواره‌ای که علیه اسلام و ایران اقدام می‌کند بازداشته است تا این فیلم منزه از جوایز این چنینی باشد. چه اینکه بعدها شایعه حضور فیلم در جشنواره بین‌المللی فیلم کن به گوش رسید که اگرچه هنوز فیلم‌های این جشنواره اعلام نشده است اما بعید است به دلیل توهین‌های فرانسوی‌ها به پیامبر اعظم(ص) به‌ویژه در حادثه «شارلی‌ابدو» دست‌اندرکاران و سازندگان فیلم آن را به جشنواره کن ارسال کرده باشند. جشنواره‌ای که در طول سال‌های گذشته غیراخلاقی‌ترین فیلم‌ها را که بعضا ترویج همجنس‌گرایی است، تشویق کرده و جایزه داده است و حضور فیلمی درباره پیامبری که «کامل‌کننده مکارم اخلاق» است در لیست جایزه‌گرفته‌ها از چنین جشنواره‌ای نقض غرض فیلم و سازندگان آن خواهد بود. باید گفت در کل تلاش برای حضور جشنواره‌ای فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی در جشنواره‌های مطرح جهانی که اکثرا سابقه سیاه تشویق فیلم‌های ضداسلامی و ضداخلاقی را داشته‌اند روا نباشد که امیدواریم چنین اتفاقی صورت نگیرد. اما حضور جهانی یک فیلم مهم‌تر از آنکه حضور جشنواره‌ای باشد حضور در سینماها و اکران بین‌المللی است؛ چیزی که گویا دغدغه سازندگان آن نیز بوده است. مجیدی خود در ابتدای بهمن 93 گفته بود: پس از اولین نمایش فیلم محمد (ص) در ایران، برنامه‌ریزی شده است تا نسخه میکس صدای بین‌المللی آن در اسفند ماه برای نمایش‌های جهانی آماده شود. هر چند اسفندماه گذشت و خبری از اکران جهانی آن نشد اما ضروری است برای حضور جهانی این فیلم نیز تمهید ویژه‌ای اندیشیده شود چه اینکه در اواخر اسفند عنوان شد برای اکران داخلی و خارجی «بناست کمیته اکران این فیلم در شرکت سینمایی نور تابان که علاوه بر مالکیت و تهیه‌کنندگی، پخش فیلم را هم به عهده دارد تشکیل و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند». نکته مهم اما در این بین آن است که پخش بین‌المللی فیلم «محمد(ص)» مجیدی را چه شرکت‌هایی برعهده خواهند داشت؟ پیشتر و در نیمه آذر 93 بود که روزنامه جوان از شایعاتی گفت و نوشت: «برخی شنیده‌های ما حکایت از احتمال ورود کمپانی‌های امریکایی چون «‌پارامونت پیکچرز» و «سونی» به بازار نمایش بین‌المللی این فیلم در دنیا دارد». مجیدی خود در نیمه دی ماه 93 در نشست خبری فیلمش در این باره گفت: هنوز هیچ تصمیمی برای حضور جهانی فیلم گرفته نشده البته تمهیداتی توسط شرکت نور تابان گرفته شده که باید ببینیم در چه سیاستی اکران جهانی فیلم می‌شود و بزودی اعلام خواهد شد اما هیچ مذاکره رسمی با هیچ کمپانی خارجی نداشته‌ایم اما از چندین کمپانی معتبر بخصوص سونی تقاضا برای دیدن فیلم را داشته‌ایم. اما چون فیلم هنوز آماده نشده تصمیمی در این زمینه نگرفته‌ایم. بنابر این گزارش، مسلما اکران بین‌المللی و موفق فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی ضروری است؛ به‌ویژه با تحریم‌های پیش‌دستانه جریان‌های عربی و تلاش جریان‌های غربی و صهیونیستی برای قرار دادن این فیلم به عنوان محمل جدیدی برای اسلام‌هراسی و نشان دادن اختلافات شیعه و سنی و عقب‌ماندگی مسلمانان. اما یک سوال جدی که در این بین وجود دارد این است که آیا فیلمی که درباره پیامبر اکرم(ص) ساخته شده شایسته است توسط کمپانی‌های مشهوری که سردمداری صهیونیست‌ها بر آنها برهمگان آشکار است اکران جهانی شود؟ در این بین باید به این سوال هم پاسخ داد که در میانه قدرت‌نمایی کمپانی‌های بزرگ هالیوودی در پخش جهانی فیلم‌های سینمایی، چه توانی وجود دارد که بتواند یک اکران بین‌المللی و موفق را برای فیلم «محمد(ص)» مجید مجیدی تضمین کند؟ در پاسخ، نخست باید به این واقعیت معتقد بود که فیلم بزرگی چون فیلم «محمد(ص)» می‌تواند جایگاه سینمای ایران در اکران بین‌المللی را تقویت کند و تاسیس یک شرکت پخش بین‌المللی ایرانی به بهانه اکران جهانی فیلم مجیدی می‌تواند بستری مناسب را برای اکران بین‌المللی فیلم‌های ایرانی در آینده فراهم کند. چه اینکه داستان فیلم جدا از جذابیت‌های بصری موجود در فیلم «محمد(ص)» و کست بین‌المللی اثر، می‌تواند در جذب مخاطب بین‌المللی کمک شایانی داشته باشد و شرکت ایرانی که پخش بین‌المللی فیلم را برعهده گرفته چنان قدرتمند کند که بتواند در آینده اکران خوبی برای دیگر فیلم‌های ایرانی در سطح جهانی فراهم آورد. نکته دوم در این بین این است که تجربه فیلم «مصائب مسیح» ساخته «مل گیبسون» در اکران جهانی می‌تواند الگوی عمل کمیته اکران بین‌المللی فیلم «محمد(ص)» مجیدی باشد. چه اینکه در سال 2004 و پس از تولید فیلم «مصائب مسیح»، این فیلم توسط اکثر کمپانی‌های هالیوودی صهیونیستی بایکوت شد و برای اکران بین‌المللی آن، شرکت کمتر شناخته شده «آیکون اینترتینمنت اینترنشنال» اقدام کرد و توانست اکران بین‌المللی خوبی برای فیلم ایجاد کند. این فیلم در آمریکا هم توسط غول‌های بزرگ هالیوودی چون «‌پارامونت پیکچرز» و «سونی» اکران نشد و شرکت ناشناسی به نام «نیومارکت فیلمز» اکران شد و در نهایت فیلمی که با بودجه 30 میلیون دلاری ساخته شده بود توانست بیش از 611 میلیون دلار درآمد کسب کند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : شنبه، 22 فروردين ماه ، 1394 (1210 مشاهده)
article894.html

فهرست ۵ فیلم اکران نوروزی مشخص شد

0

فهرست ۵ فیلم اکران نوروزی مشخص شد
فیلم‌های سینماگران نوروز ۹۳ در اولویت دوم اکران نوروز ۹۴
/ آغاز اکران از ۱۳ اسفند

خبرگزاری فوژان:در حالی که اکران نوروز ۹۴ از ۱۳ اسفندماه آغاز می‌شود، فهرست غیررسمی ۵ فیلم قطعی اکران نوروزی مشخص شده است.

 
به گزارش رسیده، فیلم‌های سینمایی «ایران‌برگر» ساخته مسعود جعفری جوزانی، «رخ دیوانه» ساخته ابوالحسن داوودی و «دوران عاشقی» علیرضا رئیسیان متقاضی اکران نوروز 94 هستند که اکران این آثار در نوروز 94 قطعی شده است.

همچنین فیلم‌های سینمایی «ماهی سیاه کوچولو» ساخته مجید اسماعیلی، «طعم شیرین خیال» کمال تبریزی، «روباه» بهروز افخمی و «من دیه‌گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی نیز متقاضی اکران نوروز هستند که در این میان فیلم‌های «ماهی سیاه کوچولو» و «روباه» احتمال بیشتری برای نمایش در نوروز 94 دارند.

براساس این گزارش، 5 فیلم سینمایی نوروز 94 در صورتیکه آمادگی کامل برای آغاز نمایش داشته باشند می‌توانند از 13 اسفند ماه اکران خود را آغاز کنند، و همچون آئین نامه اکران نوروز 93 دو هفته باقی مانده تا پایان سال 93 جزو هفته‌های فروش این فیلم‌ها حساب نمی‌شود.

همچنین غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در خصوص چینش اکران اول نوروز تاکید کرد: برای رعایت عدالت در اکران این احتمال وجود دارد که طبق تصمیم‌ اعضای شورای صنفی نمایش فیلمسازانی که سال 93 اکران نوروزی را در اختیار داشتند، اولویت اکران اول نوروز نباشند و سایر فیلم‌ها در اولویت نخست قرار گیرند اما فیلم‌های این فیلمسازان می‌توانند برای اکران دوم نوروز 94 اقدام کنند.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : دوشنبه، 11 اسفند ماه ، 1393 (1164 مشاهده)
article892.html

آخرین آمار گیشه فیلم‌های روی پرده

0

آخرین آمار گیشه فیلم‌های روی پرده به روایت دفاتر پخش
«چند متر مکعب عشق» 140 میلیونی شد

خبرگزاری فوژان:فیلم سینمایی «شیار 143» ساخته نرگس آبیار با فروشی بالغ بر 3 میلیارد تومان در صدر گیشه سینماهای کشور قرار دارد و همچنین فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» نیز طی 20 روز نمایش به فروش 140 میلیون تومانی رسید.

به گزارش رسیده، در پی اعلام هفتگی گیشه فیلم‌های روی پرده و در حال اکران فیلم سینمایی «شیار 143» ساخته نرگس آبیار تا پایان روز پنجشنبه 18 دی ماه به فروش 3 میلیارد و 370 میلیون تومانی دست یافت.

امیر قطبی مدیر پخش موسسه فیملیران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس فروش این فیلم را در تهران 1 میلیارد و 470 میلیون تومان و در شهرستان 1 میلیارد و 900 میلیون تومان اعلام کرد.

«شیار 143» 54 روز است که به سرگروهی سینما آزادی در حال اکران است و 75 سینما در اختیار دارد.

فیلم سینمایی «آنچه مردان درباره زنان نمی‌دانند» ساخته قربان محمدپور هم که 45 روز است روی پرده سینماهای کشور قرار دارد تا پایان روز پنجشنبه 18 دی ماه به فروش 1 میلیارد و 150 میلیون تومانی دست یافت.

این در حالی است که فیلم محمدپور در تهران 770 میلیون تومان و در شهرستان 380 میلیون تومان از گیشه را به خود اختصاص داده است در حال حاضر 45 سینما ذر اختیار دارد.

غلامرضا فرجی مدیر پخش حوزه هنری نیز فروش فیلم سینمایی «چند متر مکعب عشق» ساخته جمشید محمودی را طی روزهای چهارشنبه 4 و نیم میلیون تومان و پنجشنبه 8 میلیون و 100 هزار تومان اعلام کرد.

این فیلم 20 روز است در گروه آزاد سینماهای کشور به نمایش در آمده است و به این ترتیب مجموع فروش «چند متر مکعب عشق» تاکنون 140 میلیون تومان بوده است.

اما فیلم سینمایی «خانه ای کنار ابرها» ساخته سیدجلال دهقانی اشکذری طی روزهای چهارشنبه 2 و نیم میلیون تومان و پنجشنبه 4 میلیون 500 هزار تومان به فروش رسیده است و مجموع فروش این فیلم 40 میلیون است که طی 16 روز نمایش بدست آمده است.

سرگروه «خانه ای کنار ابرها» سینما استقلال است و در حال حاضر نیز 6 سینما در اختیار دارد.

مهدی صباغ‌زاده مدیرعامل «نیمروز فیلم» نیز در گفت وگو با خبرنگار سینمایی فارس گیشه فیلم سینمایی «فصل فراموشی فریبا» به کارگردانی عباس رافعی را 15 میلیون و 500 هزار تومان اعلام کرد و گفت: 17 روز از نمایش این فیلم می‌گذرد و در حال حاضر 3 سالن سینما در اختیار دارد.

سعید خانی مدیر پخش موسسه نسیم صبا هم در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس فروش فیلم سینمایی «سیزده» ساخته هومن سیدی را طی مدت 9 روز نمایش در 13 سینما 65 میلیون تومان در تهران اعلام کرد.

وی افزود: شب گذشته نیز در یک فروش خوب این فیلم توانست 12 میلیون تومان از گیشه را به خود اختصاص دهد.

گفتنی است، اکران شهرستان‌های فیلم سینمایی «سیزده» در شهرهای گرگان، مشهد و رفسنجان به تازگی آغاز شده است.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : جمعه، 19 دي ماه ، 1393 (1247 مشاهده)
article889.html

فیلم سینمایی "وام عسل "توزیع شد!

0

فیلم سینمایی "وام عسل" توزیع شد!

خبرگزاری فوژان:توریع فیلم سینمایی "وام عسل"از آغازین ساعتهای روز گذشته 15دی  تا به امروز در سراسر کشور در بخش شبکه نمایش خانگی در حال انجام است.


به گزارش رسیده،توزیع فیلم سینمایی "وام عسل " از امروز در استان های کشور و تهران آغار گردید تا مخاطبین شاهد فیلمی متفاوت وبازی جذاب بازیگران در نقش های کاملا غیر تکراری باشند.

لوح فشرده فیلم شامل نسخه اصلی فیلم،بخش ویژه پشت صحنه و گفتگو بازیگران وعوامل فیلم ، عکس و آنونس بوده که در تمام فروشگاهای معتبر  توسط در سراسر کشور در اختیار مخا طبین قرار گرفته است.

در این فیلم فرید ولی زاده ، سحر قریشی ، حدیثه تهرانی ،علیرضا اوسیوند، ،محمد شیری،مهدی امینی خواه،شهین تسلیمی ،خشایار راد،حسین سلیمانی،کیمیا باباییان و کیانوش گرامی حضور دارند

 این فیلم با مضمون اجتماعی در قالب طنز موقعیت، در نهایت سادگی به مسائل ومشکلات زندگی در کلان شهر تهران و ویزیتوری پخش محصولات نمایش خانگی می پردازد.

در قصه فیلم آمده است:محمود ویزیتور پخش فیلم های نمایش خانگی ومستاجر ویلای رویایی در جنوب شهر ،وامی برای بردن همسر تازه به شهر آمده اش به ماه عسل دریافت می کند که بین سایر ساکنین ویلا برسر این وام اختلافاتی می افتد...

تیتراژ پایانی فیلم با صدا و آهنگ زیبا از محسن چاوشی به پایان می رسد.

 سایرعوامل اصلی این فیلم عبارتند از: کارگردان :مهدی گلستانیان/نویسنده:کیانوش اسلامی/مجری طرح :سحر قریشی/تدوین:موحد شادرو/آهنگساز:یحیی سپهری شکیب / مدیر فیلمبرداری:حمید احمدی / طراح گریم:محسن ملکی/ طراح صحنه ولباس :قاسم ترکاشوند/ عکاس: آرش صادقی/ صدابردار:محمد قمی/صداگذار:حسین وفایی/ بازنویسی فیلمنامه:فرید ولی زاده/مشاور کارگردان:علیرضا اوسیوند / تهیه کننده:فوژان فیلم/روابط عمومی:فوژان-سعید گلزار

سایر بازیگران :لادن سیلمانی،محسن حاجیلو،فرحناز منافی ظاهر،هدایت ا..سجادی،حامد تهرانی،فرج ا..گل سفیدی،کیوان ملک مطیعی،سعید فخاری ،سونیا اسپهرم

لازم بذکر است:شما می توانید اخبار و اطلاعات خود را درباره کپی آثار و عرضه غیر مجاز محصولات فرهنگی و هنری مجاز  از طریق ایمیل، تلفن و نمابر جهت بررسی و پیگیری به ستاد اعلام فرمائید.  02166563220-http://www.hsetad.ir

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : سه شنبه، 16 دي ماه ، 1393 (3110 مشاهده)
article888.html

توزیع «وام عسل» از هفته آینده

0

توزیع «وام عسل» با پایان ماه صفر در نمایش خانگی

خبرگزاری فوژان:فیلم سینمایی «وام عسل» به حرمت ایام 28 صفر و شهادت امام رضا (ع) بعد از تعطیلات در شبکه نمایش خانگی توزیع خواهد شد.


 

به گزارش رسیده،«وام عسل» که به تازگی پروانه پخش نمایش خانگی را دریافت نموده هفته جاری بعد از ایام تعطیل در شبکه نمایش خانگی درسراسر کشور در اختیار مخاطبین قرار خواهد می گیرد.

در این فیلم فرید ولی‌زاده،سحر قریشی،حدیثه تهرانی،علیرضا اوسیوند،محمد شیری،مهدی امینی خواه،شهین تسلیمی،خشایار راد،حسین سلیمانی،کیمیا باباییان و کیانوش گرامی حضور دارند.

این فیلم با مضمون اجتماعی در قالب طنز موقعیت،به مسائل ومشکلات زندگی در کلان شهر تهران و ویزیتوری پخش محصولات نمایش خانگی می‌پردازد.

در قصه فیلم آمده است:محمود ویزیتور پخش فیلم‌های نمایش خانگی و مستاجر ویلای رویایی در جنوب شهر،وامی برای بردن همسر تازه به شهر آمده‌اش به ماه عسل دریافت می‌کند که بین سایر ساکنین ویلا برسر این وام اختلافاتی می‌افتد...

سایرعوامل اصلی این فیلم عبارتند از:کارگردان :مهدی گلستانیان/نویسنده:کیانوش اسلامی/مجری طرح :سحر قریشی/خواننده تیتراژ:محسن چاوشی/تدوین:موحد شادرو/آهنگساز:یحیی سپهری شکیب / مدیر فیلمبرداری:حمید احمدی / طراح گریم:محسن ملکی/ طراح صحنه ولباس :قاسم ترکاشوند/ عکاس: آرش صادقی/ صدابردار:محمد قمی/صداگذار:حسین وفایی/ بازنویسی فیلمنامه:فرید ولی زاده/مشاور کارگردان:علیرضا اوسیوند / تهیه کننده:فوژان فیلم/روابط عمومی:فوژان-سعید گلزار.

ارسال شده بوسيله fozhannews در مورخه : پنجشنبه، 4 دي ماه ، 1393 (2167 مشاهده)
article883.html
تعداد اخبار: 452 (46 صفحه | قابل نمايش: 10)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 ]
آخرين اخبار
· ۲ فیلم مجوز نمايش گرفت[ 0 نظر - 180 مشاهده ]
· معرفی اعضای شورای پروانه ساخت و نمایش[ 0 نظر - 80 مشاهده ]
· ابراهیم چلیکول به«مست عشق »پيوست[ 0 نظر - 127 مشاهده ]
· بازیگران «موسی» بومی هستند[ 0 نظر - 192 مشاهده ]
· «سلفی با دموکراسی»با آتیلا پسیانی[ 0 نظر - 304 مشاهده ]

[ موارد بیشتر در بخش اخبار و تازه ها ]
برترین مطلب روز
تاکنون مطلبی به عنوان مطلب پربیننده انتخاب نشده است .
جشنواره جهانی فجر

 

اکران و فروش
مطالب گذشته
دوشنبه، 8 بهمن ماه
· مجوز برگزاري اولين جشن پرنگ آیفیک صادر شد
جمعه، 5 بهمن ماه
· جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمایی
دوشنبه، 1 بهمن ماه
· فهرست متقاضیان حضور در سینمای رسانه
جمعه، 14 دي ماه
· ليست كامل فیلم های حاضر در فجر37
يكشنبه، 9 دي ماه
· بازیگران خارجی «ایده اصلی» معرفي شدند
· داروغه‌زاده به ابهامات پاسخ داد
جمعه، 7 دي ماه
· فيلمبرداري«بی‌حسی موضعی»تمام شد
سه شنبه، 4 دي ماه
· خاطرات مهرزاد دانش از جشنواره فیلم فجر
· پايان فیلمبرداری «۲۳ نفر»
يكشنبه، 2 دي ماه
· ثبت 138 اثر در بخش مسابقه تبلیغات فجر

مطالب قدیمی تر
لینک دوستان

اخبار اختصاصی سینمای ایران-فوژان نیوز

تمام لينك ها


لينكستان

mehrnews


cinema organization


FozhanFilm.Co


Young Club


Honar Credit Fund


cinema ticket


khane cinema


هفته نامه جهان سينما

ماهنامه فيلم

  

مجله دنياي تصوير
  
محصول فوژان فيلم

محصول فوژان فيلم

دعوت خبرنگار

کانال هاي ما
   
اولين پایگاه تخصصي سینمای ایران
 
::  Home  ::  Downloads  ::  Your_Account  ::  Forums  ::

:: Copyright 2008 www.Fozhannews.com All rights reserved ::